Колектори подали в суд. Чи варто боятися?

0
187

Навряд чи можна знайти людину, якій би не загрожували судом колектори, які викупили його кредитне зобов’язання https://golovko.com.ua/kollektory-podali-v-sud-ukraina. По суті справи, подібні загрози є одним із стандартних прийомів тиску. Суть прийому проста: переконати недосвідченого людини, що колектори подадуть в суд і неодмінно визнає невиплату боргу кримінальним злочином, а самого боржника відправить до в’язниці.

Зрозуміло, багато позичальників, які не розбираються в кримінальному законодавстві, часто приймають слова колекторів на віру. Насправді ж, в Кримінальному кодексі просто відсутня стаття, яка б передбачала кримінальну відповідальність за невиплату боргу. Максимум, чого може домогтися колектор через суд — це зобов’язати позичальника виплатити певну суму. Тобто, подібна загроза є не більше, ніж лукавством, розрахованим на недосвідченого людини.

При цьому поняття «певна сума» — зовсім не те ж саме, що і «розмір кредиту», оскільки кредитний адвокат, що спеціалізується на подібних справах, часто домагається суттєвого зниження заявленої спочатку суми. При цьому, таке зниження може статися навіть аж до нуля, якщо в суді з’ясується, що закінчився термін позовної давності або ж кредитор не виконав будь-які свої обов’язки.

Колектори не раз переконувалися, що змагатися в судах з досвідченими правозахисниками, здатними знайти безліч порушень, — заняття дуже витратне і клопітка. Якби ситуація була інакша, то колектори б йшли в суд без зайвих розмов. Однак саме з метою уникнути суду, вони і вдаються до такої виверту як залякування позичальників цим самим судом.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here