Види ниток для вишивання

0
592

Види ниток для вишивання
Раніше я не замислювалася, ніж взагалі відрізняються нитки для вышивка крестом. Знала з дитинства, з уроків праці для дівчаток, що вишиваємо ми нитками під назвою «муліне». Цього на той момент було достатньо. А що ж ще потрібно? !! Купив набір — а там вже все продумали, які нитки краще підійдуть для цієї картини, які кольори будуть виграшно виглядатиме і тд.

Мені здається, що, якщо Ви плануєте вишивати тільки готові і повністю укомплектовані набори, то, дійсно, можна не вдаватися в подробиці. Але якщо Ви захопилися цією справою серйозно, то, звичайно, настане момент, коли захочеться вишити ЩОСЬ СВОЄ)))) Як то кажуть, внести нотку творчості в свій hand-made! Ось тоді і знадобиться інформація і про канві, і про нитках, і про колірну палітру виробників.

Що ж … постараюся трохи описати, що, чим краще вишивати і які взагалі види ниток існують.

Напевно, саме поширений вид ниток — це бавовняне муліне.

то досить міцні нитки різних кольорів, які не линяють при пранні в гарячій воді. Зазвичай муліне продається у вигляді мотків — так званої пасма. Звичайно, в залежності від виробника, може бути різна довжина мотка, але найчастіше це 8 м.

У пасмі 6 тоненьких окремих ниток, які зазвичай висмикують з неї і вишивають імі- в залежності від необхідності в 1, 2 або більше ниток. Зазвичай це обумовлено канвою, сюжетом або іншими особливостями гаптованій картини. Як я писала в іншій своїй статті, можна вишивати і цілої пасмо в 6 ниток (наприклад, при вишивці на Страмін).

Шерсть або вовняне муліне.

Це досить об’ємні нитки, тому ними вишивають на дуже великій канві (Страмін і тп). Вони відмінно підходять для вишивки подушок, всіляких килимків, гобеленів. Твори, вишиті шерстю, виглядають дуже яскраво і ефектно.

Пасма вовняного муліне довше бавовняного — 20 метрів і в одну нитку, скручену з двох нерозділені ниточок.

Є кілька особливостей при вишивці шерстю. Якщо вишивати довгою ниткою, то вона може порватися або перетертися. Тому, вмілі рукодільниці радять брати вовняну нитку близько 30-40 см.

Акрилові нитки часто застосовуються при вишивки гобеленів і подушок. Ними вишивають дуже красиві рушники! Але насправді-це нитки на любітеляJ

Деякі не визнають їх «справжніми» нитками для вишивання, а інші працюють тільки з ним. Тут вибір робить кожен для себе.

Акрилова нитка, також як і вовняна, що не гладка, а ворсиста, тому всі особливості вишивання збігаються з описаним вище для вовни.

Акрил сам по собі яскравий, міцний матеріал, який навіть при пранні на високих температурах, що не Льоня.

І, звичайно, головним достоїнством акрилу є його ціна. Він істотно дешевше муліне.

лляна муліне

льон

Менш поширене в колі рукодільниць лляне муліне. Скрізь відзначають їх м’які пастельні тони. В руках я сама їх не тримала, але за відгуками вони шорсткі і мають м’яку структуру. Також можна відзначити, що вони більш матові, ніж бавовняні, які відрізняються своєю шовковистістю. За рахунок цього лляне муліне створює більш вінтажний вид вишивки.

Треба відзначити, щоб лляна нитка не рвалася під час роботи, варто відрізати її невеликою довжиною — близько 30 см.

Шовкове муліне.
Чим відрізняється шовкові нитки від інших видів ниток для вишивання? Звичайно, своїм неймовірним ніжним блиском! Яскраві і насичені кольори, гарний градієнт переходу кольорів, відблиск світла — все це, звичайно, прикрашає картину і допомагає створити неповторний шедевр.

Шовкові нитки у різних виробників випускаються в котушках, пасмах різної довжини або в спеціальних спіралеподібних упаковках. Щоб зберегти блиск шовкової нитки, торкатися до неї варто лише під час вишивання, тому дуже часто шовкові нитки випускають в спеціальних упаковках.

Шовкова нитка хоч і міцна, але при ручній вишивці вона може трохи розпушує, щоб уникнути цього — варто відрізати нитки довжиною не більше 50 см.

Металізовані нитки.

метал

Це Муліне з додаванням металізованої нитки — кілька капронових ниток, в які вплетені нитки металіка. За рахунок них створюється неповторний ефект перламутру, дорогоцінного металу або каменю.

Огляд цього виду ниток вказує, що за кольоровим діапазоном і за якістю у фірми Kreinik

Найчастіше їх пропонують використовувати для створення ефекту дорогоцінних металів або каменів, сяйва снігу.

За структурою вони можуть бути неподільними або складатися з декількох більш тонких ниточок, як звичайне муліне. Тому таке муліне можна комбінувати з нитками іншого виду, експериментувати і створювати неповторні ефекти.

Доглядати за такими нитками нескладно, але краще дотримуватися інструкції до них. Звичайно, можна прати вишивку, але бажано при температурі не вище 30 градусів і гарненько полоскати після використання миючого засобу. Так як метал може плавитися від високої температури, то сушити вишивку треба далеко від джерел високої температури, а гладити через марлю Негору

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here