Пластиковый океан

0
150

Пластик, дійсно, гроза морів і океанів. Здавалося б, як кинута пластикова вилка на березі Кольського затоки, може в підсумку привести до загибелі кита в Льодовитому океані? Дуже навіть може! Адже все взаємопов’язано, але ми – люди найчастіше забуваємо про це. Давайте, поговоримо про менш очевидних, але не менш катастрофічні наслідки пластикового лиха.

Насправді пластик не так давно з’явився в наших будинках, але з’явившись менше ніж за сотню років заполонив все навкруги включаючи і океан, що мільярди років тому подарував нам життя і можливість дихати. А сьогодні ми самі змушуємо океан та його мешканців – виживати. До 2050 року, за розрахунками вчених, пластику в морях буде більше, ніж риби.

Найчастіше ми обговорюємо проблеми величезних пластикових островів, які поступово заповнюють води океанів і морів. Але, як щодо микропластика, який виявляється набагато більш серйозною проблемою? Микропластик – це мікрочастинки, які виробляє промисловість, для якихось своїх потреб, маленькі гранули також утворюються і при простому розкладанні сміття. Але, опинившись у воді такої микропластик змішується з мулом і піском, а підводні мешканці запросто проковтують його. Оскільки, все взаємопов’язано інші тварини також отримують свою дозу таких мікрогранул – птахи, наприклад, харчуються рибою отримують разом з їжею. В ЮНЕСКО підрахували, що кожен рік гине мільйон птахів і 100 тисяч черепах і ссавців. Людина також є однією з ланок цієї природного ланцюга, а тому і в наших тарілках можна відшукати частинки пластику, який рухаючись по харчових ланцюжках, зрештою, виявляється у продуктах і нашому організмі.

Другий не заслужено забуті проблемою, є токсичні речовини, які додають у свій продукт компанії-виробники для додання пластику необхідних властивостей. Вода легко вимиває ці токсичні речовини і розносить їх по всій планеті. В океані «плаває» 150 мільйонів тонн пластику і 23 мільйони тонн хімічних добавок до нього, багато з яких токсичні. В якості прикладу варто навести відомі всім і дуже токсичні фталати. Тільки вдумайтеся: їх знаходять в Антарктиді, на Байкалі і в багатьох інших, здавалося б незайманих куточках планети. До речі, у водах Байкалу вміст фталатів оцінюють в 20 тисяч тонн.
Токсичні речовини, потрапляючи в організм китів та інших представників фауни може накопичуватися, досягаючи згубних для тварин концентрацій. Ось так і виходить, що кинута на березі Кольського затоки пластикова баночка з під цукерок, здатна вбити кита в Льодовитому океані.

Найважливіше, що варто усвідомити, що у цієї проблеми немає єдиного швидкого вирішення, оскільки, вона вже досягла глобальних розмірів. Можливо, в це складно повірити, але дуже важлива участь кожного! І он тієї простої родини з Києва, яка відмовиться від купівлі одноразових пластикових товарів, і звичайного росіянина, який підніме на березі Байкалу пляшку з-під «Коли». Це залежить, звичайно ж від компаній, що переробляють сміття і уряду, який повинен заборонити микропластик і токсичні добавки. І тільки таким чином можна хоча б трохи допомогти світовим водних ресурсів, які багато роблять для нас навіть сьогодні, коли ми продовжуємо з завзяттям знищувати те, від чого залежить наше життя на землі.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here