Ученых поразили бабочки: самцы и самки которых по-разному воспринимают цвета

0
242

Перших живих істот, у яких зір самців і самок істотно відрізняється, виявила група генетиків. Ними виявилися метелики-геліконії, по-різному сприймають кольори в залежності від статі. Стаття опублікована в журналі Molecular Biology & Evolution.

«Ми тільки зараз починаємо розуміти, що, самці і самки геликоний можуть бачити світ зовсім іншими очима. Те, які кольори краще запилювачі, дуже сильно впливає на еволюцію кольорів — комахи просто не будуть відвідувати ті суцвіття, чий колір їм не подобається. Тому їх забарвлення може змінюватися разом з перевагами комах», — зазначила Адріана Бріско з університету Каліфорнії в Ірвіні. Детальніше на grooz.com.ua

Відкриття було зроблено багато в чому випадково. Вчені вивчали принципи «спілкування» квіткових рослин та їх запилювачів, щоб зрозуміти, як виникли рослини і як врятувати від вимирання бджіл та інших критично важливих для природи комах. Зараз їм загрожує як зміна клімату, так і розповсюдження вірусів і паразитів кліщем Varroa.Метелики-геліконії виду Heliconius erato живуть у Південній Америці, в тропіках, вони відрізняються чорно-червоним забарвленням і гусеницями з незвичайними шипами. Дорослі особини метеликів живуть незвично довго, що дозволяє їм бути особливо цінними запилювачами. В очах у геликоний є відразу два типи світлочутливих рецепторів (ще одна унікальна особливість). Намагаючись зрозуміти, як це сталося, генетики помітили, що у самців ген UV1, що відповідає за розпізнавання м’якого ультрафіолету, просто не функціонує.

Це означає, що самці бачать світ принципово по-іншому. Можливо, припускають генетики, ця особливість дозволяє самцям відрізняти самок від споріднених їм метеликів, які маскуються під геликоний, але не мають специфічного ультрафіолетового пігменту крил.

ПОДЕЛИТЬСЯ
Предыдущая статьяКупить котел кировоград
Следующая статьяBlogun

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here